PROGRAM WARSZTATÓW:
1. Przygotowanie do warsztatów za pomocą zebrania wypełnionych kwestionariuszy od rodziców z wywiadem dotyczącym konkretnych potrzeb ich dziecka, aby opracować kierunek pracy indywidualnej przed obiektywem.
2. Przybycie na miejsce prowadzenia warsztatów - powitanie dzieci i opiekunów oraz rozpoczęcie oswajania z warunkami panującymi podczas warsztatów poprzez wspólne przygotowywanie scenografii, sprzętu i rekwizytów do sesji.
3. Przybliżenie dzieciom zawodu fotografa, ciekawostki z historii fotografii i postępu technologicznego, a także zaprezentowanie sprzętu oraz jego działania.
Zaprezentowanie technologii 8k oraz różnic w jakości filmów niższej rozdzielczości.
4. Podkreślenie roli pozowania przed obiektywem jako sposobu na radzenie sobie ze stresem, podbudowania poczucia własnej wartości i samoakceptacji.

5. Indywidualna praca z każdym z dzieci włączając resztę grupy w aktywne wspieranie fotografowanego dziecka opisując jego dobre sposoby radzenia sobie w roli modela przed obiektywem aparatu.

Wspólne pomysły i propozycje grupy na sposób zachowywania się podczas sesji, dopingowanie kolegi i podkreślanie postępów.
6. Bieżące omawianie efektów wspólnej pracy pokazywanie kadrów uchwyconych podczas warsztatów, wskazówki co można poprawić, ukazywanie dobrych stron i dążenie do coraz lepszych efektów i rezultatów w postaci udanych i urozmaiconych ujęć. Swobodna atmosfera zabawy pozwalająca dziecku rozkręcić się przed obiektywem i zapomnieć o stresie.
7. Reszta grupy w tym czasie według własnych preferencji równolegle aktywnie
ćwiczy mimikę i pozy z użyciem rekwizytów przed lustrem, aby wcielać w życie wskazówki i rady przekazywane osobie sprzed obiektywu.
8. Podsumowanie pracy całej grupy. Podkreślenie wyjątkowości każdego z dzieci, docenienie starań i postępów osiągniętych podczas wspólnej pracy.
Porównywanie początkowej niepewności na pierwszych ujęciach oraz efektów rozluźnienia i współpracy na końcowych kadrach. Wspólny wybór 4 zdjęć do wywołania, 1 portretu do dyplomu oraz wykonanie zdjęcia grupowego.
Podkreślenie znakomitych efektów warsztatów i zapewnienie o braku konieczności ingerencji programów graficznych w wypracowane podczas warsztatów kadry fotograficzne i filmowe, ze względu na ich wartość samą w sobie, a różnice są jedynie wzbogaceniem i nie należy ich tuszować czy się ich wstydzić..
Celem warsztatów jest nauka dzieci radzenia sobie ze stresem i ich
ograniczeniami związanymi z nieśmiałością. Narzędziem pracy jest aparat i sprzęt fotograficzny, a rezultatem poza wartością dodaną dzieci w przezwyciężeniu swoich ograniczeń są pamiątkowe zdjęcia z tej okoliczności i indywidualnie przygotowany dyplom z portretem dziecka z uczestnictwa w warsztatach.
Czas trwania usługi to 2 h czyli 6 min na indywidualną pracę z każdym dzieckiem przed obiektywem. Jest to optymalny czas pracy z przedszkolakiem, aby dziecka nie zniechęcić czy nie zrazić, aby pozostało skupione i zainteresowane, a nie znudzone czy zmęczone.
Podczas indywidualnej pracy z aktualnie fotografowanym dzieckiem reszta grupy oswaja się ze scenografią, ze sprzętem, błyskiem flesza i lamp błyskowych.
Aktywnie biorą udział w przeprowadzanej sesji komentując rezultaty fotografowanej osoby i dodając jej otuchy. Dodatkowo w tym czasie dzieci będą miały do dyspozycji lustro z rekwizytami, które będą używane podczas sesji aby oswoić się z nowym wyzwaniem i poćwiczyć pozowanie. Każdy uczestnik warsztatów wraz z pakietem zdjęć otrzyma indywidualnie zaprojektowany
dyplom ze zdjęciem z gratulacjami w związku z pokonaniem swojej nieśmiałości i udziałem w profesjonalnej sesji zdjęciowej podkreślający naturalne piękno i wyjątkowość każdego z dzieci. Do każdej grupy zajęć z warsztatów fotograficznych będzie dołączony film w jakości 8k „zza kulis pokonywania swoich słabości” na nośniku oraz 5 pamiątkowych zdjęć i dyplom.